Kolejna tragedia na autostradzie

Powiat jarosławski: Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w wyniku wypadku autobusu, do którego doszło w niedzielę późnym wieczorem na autostradzie A4. Przypomnijmy, że w tym samym miejscu dwa tygodnie wcześniej doszło do podobnego zdarzenia. Wówczas śmierć poniosło pięć osób.

 

W niedzielę, 21 marca przed godz. 23, policjanci zostali powiadomieni o wypadku autokaru na autostradzie A4, przy zjeździe na MOP Kaszyce, w powiecie jarosławskim.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokarem podróżowali obywatele Ukrainy. Był to kursowy autokar relacji Wrocław-Czerniowce. Kierowca autobusu zjechał nagle z drogi, wjechał w bariery energochłonne, a następnie przełamując zabezpieczenia wjechał do rowu i uderzył w skarpę – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Autokarem podróżowało 10 osób, w tym dwóch kierowców. Jedna osoba zginęła. Był to kierowca zmiennik. Pięcioro rannych przewieziono do szpitali w Przemyślu, Przeworsku i Lubaczowie. Pozostałe osoby, które nie odniosły obrażeń, zostały przewiezione do bursy szkolnej na terenie Jarosławia.

Policjanci ustalili, że kierujący autobusem, 23-letni obywatel Ukrainy, był trzeźwy. Okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane.

 

EK, fot. WSPR Przemyśl