Kolejna porażka Eurobudu

PIŁKA RĘCZNA – PGNiG SUPERLIGA: Przedostatni w tabeli Start Elbląg wygrał w Jarosławiu z Eurobudem Grupa JKS i zrównał się z nim punktami. Tym samym elblążanki przerwały serię meczy bez zwycięstwa, a podopieczne trenera Reidara Moistada zanotowały kolejną porażkę.

Eurobud Grupa JKS Jarosław – Start Elbląg 24-25 (13-11)

Eurobud: Szczurek, Ciąćka – Zimny 9, Parandij 1, Kozimur 3, Nestsiaruk 3, Pietras 4, Matuszczyk 2, Strózik 1, Guziewicz 1, Mikosz.

Start przyjechał do Jarosławia bez swojej liderki, dobrze znanej w naszym mieście Alony Shupyk, która wciąż leczy kontuzję. Zaczął od gola z karnego Nikoli Szczepaniak, potem na minimalnym plusie był Eurobud. Trafiały Aleksandra Zimny, Olesia Parandij, Katarzyna Kozimur i Julia Pietras. Miejscowe prowadziły po pierwszej połowie trzema golami, ale w 41 minucie po bramce Joanny Gędłek był już remis, podobnie było w 49 minucie i 55 minucie. Mimo wielu okazji Eurobud nie zdołał zrobić przewagi, za to kropkę nad „i” z karnego postawiły przyjezdne i mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Inne wyniki: KPR Kobierzyce – Piłka Ręczna Koszalin 30-21, Piotrcovia – Ruch Chorzów 36-20, Perła Lublin – Zagłębie Lubin 16-28.