Słaba druga połowa. Rewanż nie wyszedł

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Piłkarkom ręcznym SPR JKS nie udał się rewanż z AZS-em UMCS Lublin. W pierwszej rundzie rywalki okazały się minimalnie lepsze od naszego zespołu, teraz przeważały bardziej. Czarno-niebieskie nie popisały się zwłaszcza w drugiej połowie.

AZS UMCS Lublin – SPR JKS San Jarosław 36:24 (17:13)

JKS San: Kulpa, Mitura – Borowska 1, Bartoszek, Wicińska 5, Zięba 2, Stachowicz 1, Piorun, Świerk 1, Rychlicka, Biedroń, Szymborska 5, Pazdro 1, Motowidło 4, Dębowska, Dębiak 4. Trener: Michał Kubisztal

Kary: 0 i 8 min.

Początek meczu nie zapowiadał problemów. W 5 minucie po golu Amandy Szymborskiej JKS San remisował z AZS-em 2-2 i chociaż potem gospodynie odskoczyły na 6 goli, to jarosławianki skutecznie odrabiały dystans i jeszcze przed przerwą podgoniły wynik na 15-13. Ostatecznie przez swoją niefrasobliwość na długą przerwę zeszły ze stratą 4 bramek. Nie było więc, źle, ale po zmianie stron nasze dziewczyny zupełnie się popsuły. AZS wykorzystywał dziurawą defensywę JKS Sanu i łatwością trafiał, natomiast podopieczne trenera Michała Kubisztala z minuty na minutę gasły, jakby traciły wiarę w to, że w tym meczu można jeszcze powalczyć. Mnożyły się błędy w ataku, zupełnie nie wychodziły rzuty z dystansu, co tylko było wodą na młyn dla gospodyń. Akademiczki odjechały więc na 8 bramek, a potem jeszcze trochę powiększyły przewagę. – W naszym zespole gra coraz więcej wychowanek, dla których takie spotkanie będzie cenną nauką na przyszłość – podsumowali włodarze SPR JKS San.