Kolędowali dla Kacpra

W niedzielę, 14 stycznia w Domu Kultury w Pełkiniach odbył się charytatywny koncert kolęd, który miał na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację 12-letniego Kacpra Sidora, który w sierpniu ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu.

 

Koncert odbył się dzięki współpracy Stowarzyszenia Młodzieżowego „Auxilium” i zespołu   muzycznego Legend.

– Serdecznie dziękujemy wykonawcom koncertu, jak i wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego realizacji, oraz wszystkim ludziom dobrej woli i o wielkich sercach, którzy przybyli na koncert, aby wesprzeć Kacpra – mówią Joanna i Paweł Sidorowie, rodzice chłopca.

W koncercie uczestniczyła Elżbieta Grunt, wójt gminy Jarosław wraz z Dariuszem Czerebą, sołtysem wsi Pełkinie i radnymi sprawującymi władzę w tej miejscowości. Całą imprezę zabezpieczała OSP Pełkinie. Pobliskie parkingi odśnieżył Bogdan Grunt, a o pyszne wypieki dostępne dla wszystkich uczestników koncertu zadbały chętne do pomocy mieszkanki Pełkiń tj; Elżbieta Czereba, Anna Półtorak, Marta Brodowicz, Iwona Mulawka, Anna i Monika Sawuła, Monika Wojciechowska oraz firma „Leonka” Iwona Misiło i „Podkarpacka Manufaktura Smaku”. Datki na rzecz chłopca zbierali: Amelia Sidor i Jakub Sienko.

W najbliższym czasie odbędą się jeszcze 2 takie koncerty, a mianowicie 21 stycznia w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Łańcucie o godz. 11.20 i 28 stycznia o godz. 16.00 w Gminnym Centrum Kultury w Wiązownicy, na które rodzice chłopca wraz organizatorami serdecznie zapraszają.

Oprócz tego, leczenie Kacpra można wesprzeć poprzez przelanie dowolnej kwoty na subkonto w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci z dopiskiem Kacper Sidor na numer konta: 47 9096 0004 2001 0000 0329 0005, lub przekazać 1,5% podatku na numer KRS 0000282287 wpisując cel szczegółowy Kacper Sidor. Ponadto można włączyć się w licytacje na stronie FB „Licytacje – na rechabilitację dla Kacpra Sidora”.

Opr. EK. fot. org.