Kameralnie w bazylice

W niedzielę, 20 marca, w bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku odbył się drugi koncert w ramach I Przeworskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

 

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie ArtMusicArtist, a dyrektorem artystycznym festiwalu oraz inicjatorką całego przedsięwzięcia jest pochodząca z Przeworska, Wioletta Fluda-Tkaczyk.

Wykonawcami koncertu byli Bartosz Gaudyn (trąbka) i Arkadiusz Bialic (organy). Dość licznie zebrani w bazylice słuchacze mieli przyjemność obcować z utworami m.in. Cesara Francka, Dietricha Buxtehude, Antonina Dvoraka, czy Jana Sebastiana Bacha. Tydzień wcześniej w Przeworsku wystąpili Milena Sołtys-Walosik (sopran) i Marek Stefański (organy). A już w najbliższą niedzielę (27.03.) odbędzie się ostatni z koncertów. Wówczas będziemy mogli usłyszeć Piotra Lato (klarnet) i Michała Białko (organy).

Festiwal w całości sfinansowany został z budżetu Powiatu Przeworskiego oraz Fundacji LOTTO. Zarząd Powiatu Przeworskiego przyznał dotację na realizację zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w kwocie 10 tys. zł na organizację wydarzenia. Partnerami Festiwalu są: Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy oraz Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku.

 

DP