Jarosław sercem z Matyldą

We wtorek, 14 lutego w Jarosławiu odbyła się Walentynkowa Kwesta Miejska na rzecz małej Matyldy z Jarosławia, która urodziła się ze złożoną wadą serca. Jedyną szansą dla 20-miesięcznej Jarosławianki jest operacja serca, ratująca życie, którą można wykonać w klinice w Bostonie.

 

Już od samego rana na ulicach Jarosławia oraz w Galerii Stara Ujeżdżalnia można było spotkać wolontariuszy z Jednostki Strzeleckiej im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego w Jarosławiu, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Spożywczych i Biznesowych, Zespołu Szkół Innowacyjnych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Rolniczych w Radymnie.

Sporo atrakcji, animacji i tańców czekało także w Galerii Stara Ujeżdżalnia. Były tatuaże, malowanie twarzy oraz balony. Można było wykonać pomiar cukru, ciśnienia tętniczego, a także poznać tajniki udzielania pierwszej pomocy. Tego dnia w samej galerii udało się zebrać przeszło 14 tys. zł.

– Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym ta kwota mogła zostać uzbierana. Pamiętajcie że dobro powraca… – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

Jeśli komuś nie udało się tęgo dnia odwiedzić Galerii Stara Ujeżdżalnia, ani spotkać wolontariuszy z jarosławskich szkół na ulicach Jarosławia, zawsze może wejść na stronę internetową: https://www.siepomaga.pl/matylda-momot i tam wesprzeć finansowo małą Matyldę.

EK, fot. org