Gwiazdka w gminie Chłopice

Wspaniałe niecodzienne wydarzenie miało miejsce w sobotę, 9 grudnia w Szkole Podstawowej w Chłopicach. Najpierw odbył się program „Masz Talent”, który wprowadził  mieszkańców gminy Chłopice w iście świąteczny nastrój, a następnie przybył św. Mikołaj i obdarował wszystkie dzieci prezentami.

 

Wydarzenie rozpoczął program „Masz Talent”, który od 11 lat organizuje Alicja Zając, prezes Jarosławskiej Fundacji „Pomocna Dłoń”, w którym zaprezentowali się uczestnicy w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych. Wszystkie występy były na tyle pięknie przygotowane, że jury, którym zasiedli również: Andrzej Homa, wójt gminy Chłopice, Marzena Blok, sekretarz gminy Chłopice oraz Dorota Krzemień, dyrektor Mary Kay miało twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie po obejrzeniu wszystkich występów w kategorii przedszkolnej: I miejsce zajęła grupa, którą tworzyły: Emilia Hatalska, Maja Staszko, Michalina Niedźwiecka, Aleksandra Lorenowicz i Martyna Mikłasz (taniec). II miejsce zdobył Krzysztof Ziober (śpiew), a III miejsce – Zofia Dubel (recytacja). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali: Sara Śnios (śpiew) oraz Tymoteusz Ratuszniak (śpiew).

W kategorii klas 1-3 szkół podstawowych na I miejscu uplasowała się Amelia Brudek (pokaz akrobatyczny), na II – Zuzanna Ziober (śpiew), a na III – Aleksandra Drzemała (śpiew). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Zuzanna Wołoszyn (recytacja).

Uczestnicy nagrodzeni zostali paczkami, które ofiarował E. Leclerc Jarosław (na kwotę 3 tys. zł) oraz nagrodami rzeczowymi zakupionymi przez Jarosławską Fundację „Pomocna Dłoń”.

Po programie „Masz Talent” uczestnicy tego wydarzenia zaśpiewali kolędy zaproponowane przez A. Zając. Następnie miała miejsce wizyta, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali. Do sali wszedł św. Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Rozdał około 300 paczek przekazanych przez Wójta Gminy Chłopice.

– Bardzo dziękuję wszystkim za udział w tym przedsięwzięciu: uczestnikom za odwagę, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie dzieci, jurorom za podjęcie się tego niełatwego zadania, sponsorom za przekazanie nagród oraz gospodarzowi tej gminy za miłe przyjęcie i możliwość zorganizowania tego wydarzenia – mówi A. Zając, życząc wszystkim: Wesołych świąt.

EK