Gładko i przyjemnie. San-Pajda znowu wygrywa

SIATKÓWKA KOBIET – I LIGA: Jarosławskie siatkarki bez problemów uporały się z warszawskimi akademiczkami. San-Pajda we własnej hali znowu nie dał się zaskoczyć rywalkom. Nasz zespół gładko wygrał trzy sety.

SAN-Pajda Jarosław – AZS AWF Warszawa 3:0 (25:19, 25:16, 25:15)

SAN-Pajda: Stepko (8), Marcyniuk (9), Krysztofiak (9), Ciurko (8), Gierszewska (11), Poreda, Bartyzel (libero) oraz Kawa (5), P. Papszun (3), Saj i Szmajduch (1)
AZS AWF: Ryglewicz (6), Latos (8), Słowik (6), Cybulska (7), Waszyńska (4), Stafecka (1), Kossobucka (libero) Malczewska, Kierlewicz (1), Nowakowska, Bąkiewicz (2) i Kosobucka (libero)

Warszawianki w żadnej partii nie przekroczyły progu 20 punktów. Jarosławska drużyna już w pierwszej odsłonie odebrała przyjezdnym ochotę do gry. Można powiedzieć, że pojedynek toczył się tylko w jedną stronę. Po ataku ze środka Katarzyny Stepko miejscowe prowadziły 18-7, potem było 22-12. AZS podreperował trochę punkty tylko dlatego, że jarosławianki zwolniły tempo. Początek drugiego seta był wyrównany. Obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 4-4, a po serii błędów własnych warszawianek nasze dziewczyny odskoczyły na cztery oczka 11:7. Zespół ze stolicy doprowadził później do remisu po 1, ale siatkarki Sa-Pajda, szybko opanowały sytuację. Szczelny blok jarosławianek rozwiał marzenia przyjezdnych.

W trzecim i jak się okazało ostatnim secie równa gra toczyła się tylko do stanu 5-5. Gdy kolejny raz dobrą serią zagrywek popisała się Stepko, nasz team zaczął uciekać. AZS jeszcze szukał możliwości zmiany losów pojedynku. Dzięki Aleksandrze Rylewicz przewaga jarosławianek zmalała do dwóch punktów 15-13, ale na więcej warszawianek już stać nie było. San-Pajda poprawił defensywę. Grał pewnie w ataku i szybko powiększał dystans. W końcówce nerwów na wodzy nie utrzymał Piotr Najmowicz, trener AZS-u, który za krytykę sędziów zobaczył czerwoną kartkę.