Emocje do końca

PIŁKA RĘCZNA PGNiG SUPERLIGA: Spotkanie Eurobudu z KPR-em Kobierzyce od początku przebiegało pod dyktando gospodyń. Rywalki jednak próbowały gonić wynik dlatego emocje były do samego końca.

Eurobud Grupa JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce 26:25

Eurobud: Djurasinovic, Kukharchyk – Dorsz 8, Zimny 5, Gadzina 4, Kozimur 4, Nestsiaruk 3, Mrden 1, Balsam 1, Strózik, Smolinh, Volovnyk, Vukcevic, Guziewicz

Kobierzyce: Zima 1, Buklarewicz 8, Wiertelak 6,  Wicik 4, Olek 3, Tomczyk 2, Kucharska 1, Shupyk, Ivanovic, Staszewska, Janas, Kozioł, Ilnicka

Kobierzyce przegrały ostatnio w Koszalinie i jak się okazało nie był to wypadek przy pracy, bo w Jarosławiu też sobie nie radziły. Od pierwszych minut przyjezdne grały bardzo nerwowo. Eurobud dość szybko odskoczył na trzy gole, prowadząc 4-1 i chociaż co jakiś czas KPR niwelował straty, to trzymał dystans. W 17 minucie, przy stanie 10-6 dla Eurobudu, zespół Edyty Majdzińskiej stracił swoją liderkę, Vicotrię Macedo, która za faul na Joannie Gadzinie zobaczyła czerwoną kartkę.

Podobny przebieg miała też druga połowa. Gospodynie cały czas kontrolowały przebieg meczu. Po golach Katarzyny Kozimur wygrywały   17-14 i wydawało się, że do końcowej syreny nic już im nie grozi. Szczypiornistki KPR-u zerwały się jednak jeszcze do walki, doprowadziły do stanu 21-20, ale nie były wstanie wyrównać. Zamiast tego straciły bramki i znowu podgoniły wynik na jednego gola, tyle, że był to już koniec pojedynku.

Inne wyniki: Lubin – Koszalin 37-22, Elbląg – Kielce 37-31.