„Gęś” powędrowała do Strzyżowa

XII Ogólnopolski Maraton Matematyczny “Banachiada” został rozstrzygnięty. 5 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów.

 

Konkurs składał się z trzech etapów. I etap maratonu obejmowały eliminacje szkolne, które przeprowadzone zostały 23 lutego. Natomiast 8 marca w budynku ZSTiO w Jarosławiu odbył się II i III (finałowy) etap maratonu.

I miejsce w tegorocznej edycji „Banachiady” zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 Orła Białego w Strzyżowie (126 punktów), II miejsce – uczniowie Zespołu Szkół w Wierzawicach (104 punkty), a III miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18

z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie (95 punktów).

Tuż za podium, bo na IV miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej, na V – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu, na VI –Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nisku, na VII –Miejski Zespół Szkół nr 6 w Krośnie, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Krośnie, na VIII – Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu oraz Szkoła Podstawowa w Świlczy im. Św. J. Kantego, zaś na IX –Szkoła Podstawowa nr 1Św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu.

Podsumowanie konkursu odbyło się 5 kwietnia. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe. Zespół, który zwyciężył, tradycyjnie otrzymał tytuł „Banachmistrza”, a szkoła przez niego reprezentowana – statuetkę „Gęsi” wzorowanej na tradycji Kawiarni Szkockiej.

EK, fot. ZSTiO/W. Krajowska