Garaż spłonął doszczętnie

Cztery zastępy straży pożarnej gasiło pożar garażu do jakiego doszło we wtorek, 9 stycznia przy ul. Floriańskiej w Szówsku. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.

 

– Pożar wybuchł z niewyjaśnionych przyczyn. Strażacy walczyli z nim ponad 2 godziny – informuje bryg. Waldemar Czernysz, rzecznik prasowy KP PSP w Jarosławiu.

W wyniku tego zdarzenia doszczętnie spłonął budynek o powierzchni ok. 140 m2. Całkowitemu zniszczeniu uległ samochód znajdujący się w środku, motocykl oraz wszystkie narzędzia m.in. sprężarka, spawarka, migomat. – Oparzeń twarzy i prawej ręki doznał mężczyzna znajdujący się w garażu – mówi W. Czernysz.

Przed ogniem udało się uchronić budynek mieszkalny, sąsiadujący z garażem.

W działaniach uczestniczyły dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze z KP PSP w Jarosławiu oraz dwa zastępy ochotnicze z Szówska i Wiązownicy. Obecny był zespół ratownictwa medycznego, pogotowia energetycznego oraz policjanci.

Na portalu Zrzutka.pl przyjaciele poszkodowanego mężczyzny zorganizowali „zbiórkę pomocy dla Tomka – ocalmy jego spalony warsztat!”, gdzie zbierane są środki m.in. na odbudowe warsztatu. – Tomek, pracując nad jednym z pojazdów, nieświadomie stał się świadkiem dramatycznego wybuchu ognia, który szybko ogarnął całe pomieszczenie. W chwili wybuchu pożaru, w warsztacie znajdowały się nie tylko narzędzia i sprzęt niezbędny do pracy, ale także samochód klienta. Straty są ogromne, a Tomkowi przyjdzie się zmierzyć z koniecznością odbudowy nie tylko swojej działalności, lecz także odkupienia powierzonego mu samochodu – piszą znajomi mężczyzny, zachęcając do pomocy.

EK, fot. OSP Szówsko