Dzień otwarty w SP nr 4

Mnóstwo atrakcji przygotowała społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu, dla dzieci, które wraz z rodzicami w niedzielę, 25 lutego odwiedzili placówkę, aby zapoznać się z jej ofertą edukacyjną na nadchodzący rok szkolny.

 

Podczas dnia otwartego dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę zarówno w zerówce, jak i w pierwszej klasie, mogły nie tylko zobaczyć, jak od wewnątrz wygląda szkoła, do której już niebawem będą uczęszczały, ale także miło spędzić czas. Uczestników tego wydarzenia powitała Grażyna Sobczuk, dyrektor SP nr 4 w Jarosławiu.

Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się m.in. różnego rodzaju zajęcia: sportowe językowe, geograficzne, matematyczne. Dzieci chętnie oglądały świat pod mikroskopem, brały udział w doświadczeniach chemicznych i fizycznych oraz odbywały szybki kurs pierwszej pomocy i szycia na maszynie. Powodzeniem cieszyły się występy wokalne i taneczne starszych uczennic, do których z przyjemnością dołączali mali goście. Dzieci grały też w szachy, korzystały z możliwości malowania twarzy i dokonania pamiątkowego wpisu na specjalnej tablicy. Każdy, kto opadł z sił od mnogości atrakcji, mógł odpocząć w kawiarence, delektując się m.in. pysznymi goframi.

Opr. EK, fot. org.