Dwie porażki i przełamanie ze Stalą

SIATKÓWKA – I LIGA KOBIET: Siatkarki Sanu-Pajda miały ostatnio prawdziwy maraton gier. Nasz zespół przegrał z liderem, zespołem Uni Opole. Potem nieoczekiwanie uległ niżej notowanym Karpatom Krosno, ale przełamał się na szczęście w starciu ze Stalą Mielec.

SAN-Pajda Jarosław – Uni Opole 2:3
(29:27, 25:15, 15:25, 14:25, 18:20)

SAN-Pajda: Stepko (5), Chmielewska (3), Nowak (12), Saj (23), Dąbrowska (17), Dudek (17), Murdza (libero) oraz Bagniak, Bazan, Szymańska, Papszun i Dutkiewicz (libero)
Uni: Orzyłowska (11), Stronias (24), Rybak (12), Ciesiulewicz (4), Makarowska (6), Sieradzka (19), Adamek (ibero) oraz Wąsik, Kłoda (2) i  Borawska (9)

Przez dłuższy czas meczu z Unii obie drużyny grały punkt za punkt, pierwsze prowadzenie w jarosławianki zdobyły po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Daria Dąbrowska (10:9). O tym komu przypadnie zwycięstwo w inauguracyjnej partii spotkania musiała decydować gra na przewagi. Szczęście uśmiechnęło się do gospodyń, które po ataku Aleksandry Dudek wygrały w stosunku 29:27. W drugim secie San-Pajda zagrał jeszcze lepiej i zanosiło się na niespodziankę. Niestety kolejne odsłony należały już do rywalek, które poprawiły grę na siatce i wygrały pojedynek za dwa punkty.

SAN-Pajda Jarosław – Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno 2:3
(22:25, 21:25, 25:13, 25:22, 12:15)

Starcie z Karpatami ostrzyło się dla naszych dziewczyn bardzo źle. Dwa przegrane sety nie wróżyły niczego dobrego. Sab-Pajda wrócił wprawdzie do gry w trzeciej odsłonie. Wygrał też czwartą odsłonę, kiedy atakiem ze środka zakończyła ją Wiktoria Nowak, ale widać było, że nie wszystko chyba się klei. Tie-break toczył się punkt za punkt, do stanu 8-7. Wtedy jarosławianki się pogubiły i było po herbacie.

SAN-Pajda Jarosław- SPS Stal Mielec 3:0
(25:23, 28:26, 25:18)

Po trzech porażkach z rzędu, licząc wcześniejszy mecz wyjazdowy jarosławianki przełamały się z Mielcem. Tylko dwie pierwsze partie były zacięte, w trzeciej przyjezdne nie miały zbyt wiele do powiedzenia i zeszły z boiska pokonane.