Dramat wojny na rysunkach satyrycznych

W czwartek, 17 listopada w Małej Galerii Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki odbył się wernisaż rysunku satyrycznego Henryka Cebuli, cenionego artysty i pedagoga.

 

Wystawę otworzyła Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w towarzystwie Dariusza Tracza, zastępcy Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Marzeny Stęc, kurator wystawy.

Henryk Cebula, autor wystawy w sposób wyjątkowy uwiecznił w swoich pracach obecną sytuację polityczną dotyczącą konfliktu zbrojnego, jaki ma miejsce tuż za naszą granicą. Podczas wernisażu odniósł się do przeżyć swoich najbliższych w czasie wojny, a także zwrócił się do obecnej młodzieży, życząc im, aby nigdy nie doświadczyli nieszczęścia wojny.

Wydarzenie zgromadziło miłośników sztuki, artystów, pedagogów uczniów, jak i absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Na ręce artysty złożono wiele ciepłych słów i gratulacji.

  1. Cebula jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uzyskał dyplom na wydziale rzeźby u prof. Jerzego Bandury w 1981 roku. Zajmuje się rysunkiem, rysunkiem satyrycznym, rzeźbą i medalierstwem. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień. Zorganizował ponad 120 wystaw indywidualnych. Wielokrotnie uczestniczył w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 12 grudnia.

 

EK, fot. JOKiS