Dobra passa naszych

PIŁKA NOŻNA III LIGA:  Sokół wiceliderem, Wólczanka na trzecim miejscu, Wiązownica ucieka ze strefy spadkowej – trwa dobra passa naszych drużyn. Cała trójka wygrała w minionej kolejce.

Hetman Zamość – Sokół Sieniawa 1-2 (0-2)

Bramki:0:1King 29, 0:2 Hass 37, 1:2 Koszel 57.

Hetman: Rosiak – Pupeć, Wolanin, Grzędaż, Białousko – Szatał, Turczynż, Nastałek, Kaznokha, Koszel – Chyrchała (76 Sienkiewicz).

Sokół: Zając – Skała (46 Grasza), Drelich, Kapuściński, Lis – Purcha, Jędryas (67 Ochał), Majda– King (67 Więcekż), Hass, Mazurek (67 Pikiel).

Sędziował: Kowalski (Kielce).

Notujemy kolejne zwycięstwo. Mieliśmy swoje okazje na podwyższenie wyniki. W pierwszej połowie mogliśmy zamknąć mecz. Tymczasem stracona bramka doprowadziła do nerwówki. Wykazaliśmy się jednak doświadczeniem i potrafiliśmy dowieźć wynik do końca. – mówi Patryk Kapuściński, zawodnik Sokoła. Nasz zespół był zdecydowanym, faworytem tego meczu, przeważał, ale miał problemy ze skutecznością. W 57 minucie błąd popełnił bramkarz Sokoła i Koszel z bliska wpakował piłkę do siatki, ale ekipa z Sieniawy nie dała sobie wyrwać wygranej.

Siarka Tarnobrzeg – KS Wiązownica 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Trochim 73.

Siarka: Kowal – Orzechowski, Józefiak, Bierzało, Sulkowski, Szołtys (60 D’Apollonio), Tabor ż, Duda, Skrzypek (80 Kowalik), Janeczko, Bałdyga ż (70 Gajewski).

Wiązownica: Cynar – Gliniak (80 H. Kasia), Mac (75 Zając), Staszczak, Bentkowski, Lorenc, Rop ż, A. Kasia ż, Kumor, Michalik, Trochim ż.

Sędziował Dudek (Kraków).

– Mecz się ułożył po naszej myśli. Graliśmy zdecydowanie, konsekwentnie w obronie, zawiązywaliśmy wysoki pressing. To nam wychodziło bardzo dobrze – podsumował Jacek Piszczek, trener Wiązownicy. Nasza drużyna zrewanżowała się rywalom za jesienną porażkę 1-7.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Podstolak 59-karny, 2:0 Galara 80.

Wólczanka: Konefał – Łazarz, Gul, Wrona, Wach – Duczek (67 Dusiło ż), Podstolak, Galara (88 Masny), Bała – Lorek (88 Czado), Matofij (67 Myszogląd).

Stal: Wietecha – Waszkiewicz, Hudzik ż, Khorolski, Sobotka – Mistrzyk, Jopek ż (65 Hascak), Conde ż (65 Grabarz), Wiktoruk – Mroziński ż, Płonka (65 Piechniak).