Zadnie wykonane. SPR JKS San wygrywa w stolicy

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Szczypiornistki SPR JKS San Jarosław pojechały do Warszawy po zwycięstwo i wykonały zadanie. W pierwszej połowie czarno-niebieskie dały trochę nadziei miejscowym, ale w drugiej części taryfy ulgowej już nie miały.

Uniwersytet Warszawski – SPR JKS San Jarosław 27:32 (18:12)

JKS San: Kulpa – Borowska 1, Wicińska 6, Bartoszek 4, Zięba 3, Stachowicz 3, Piorun, Świerk, Biedroń, Wojtaszek, Pazdro 2, Motowidło 1, Szymborska 8, Dębowska 4.

Kary: 8 i 6 minut.

Drużyna Uniwersytetu mocno się postawiła, a jarosławianki dość długo nie mogły się obudzić. W pierwszej połowie miejscowe zdobył aż osiemnaście bramek, a jarosławianki pierwszego gola rzuciły dopiero w piątej minucie, po karnym Amandy Szymborskiej. Druga część wyglądała już zupełnie inaczej. Nasza drużyna poprawiła grę w obronie i przyśpieszyła rozgrywanie akcji ofensywnych. W ostatnim kwadransie SPR JKS San rzucił osiem bramek z rzędu, a za chwilę dorzucił jeszcze trzy następne i było jasne, że wróci do domu z kompletem punktów.

POZOSTAŁE MECZE: Korona – Karczew 36:24 (18:15); Wesoła – UMCS 24:30 (9:15); Varsovia – AZS AWF 21:27 (4:14); Radom – SMS przeł.