CKZiU zwycięzcą konkursu graffiti „Przyjdź, pomaluj nasz świat”

W piątek, 28 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie I edycji konkursu graffiti pt. „Przyjdź, pomaluj nasz świat” organizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu. Wydarzenie zapoczątkowało działalność Galerii Sztuki Praktycznej „Kwadrat”.

 

W konkursie graffiti „Przyjdź, pomaluj nasz świat” rywalizowało sześć drużyn ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu jarosławskiego. Prace nad graffiti rozpoczęły się 21 marca i prowadzone były przez kilka dni. Ich efekty oceniały osoby związane ze światem kultury i sztuki: Małgorzata Potocka-Liszka, Marzena Stęc oraz Monika Świstowicz.

Każde graffiti mogło otrzymać od każdego z jurorów od jednego do dziesięciu punktów, co pozwoliło na wyłonienie zwycięzców.

I miejsce w konkursie zajęli gospodarze tego wydarzenia, czyli drużyna z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu, która zdobyła 29 z 30 możliwych do uzyskania punktów. II miejsce wywalczyli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu z sumą 28 punktów. III miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu   z wynikiem 21 punktów. Na IV miejscu ex aequo uplasowali się reprezentanci Zespołu Szkół Biznesowych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz Zespołu Szkół Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. Tuż za nimi byli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali: nagrody, dyplomy, medale oraz pamiątkowe statuetki, które wręczyła Joanna Gierczak, dyrektor CKZiU.

– Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i efektów prac. Zapraszamy do rywalizacji w II edycji konkursu. Start już w październiku – mówi J. Gierczak.

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem starosty jarosławskiego, Stanisława Kłopota.

Odnowiona przestrzeń na terenie CKZiU zapoczątkowała działalność Galerii Sztuki Praktycznej „Kwadrat”. Dzięki wykonanym pracom uczniowie w trakcie przerw będą mogli złapać trochę słońca i świeżego powietrza oraz miło spędzić czas.

 

EK