Będą świętować 60 lat istnienia

Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku w październiku będzie obchodzić jubileusz 60-lecia. Z tej okazji odbędzie się m.in. Zjazd Absolwentów Szkoły. Można już wysyłać zgłoszenia.

 

Uroczystości zaplanowano na sobotę, 21 października. Rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą św. w Bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku, a po niej w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku będzie miała miejsce część oficjalna. Później odbędą się spotkania uczestników na terenie szkoły, będzie też można obejrzeć okolicznościową wystawę. Więcej informacji na stronie internetowej: www.zsz.przeworsk.pl.

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, jubileusz 60-lecia szkoły to podniosłe wydarzenie, które jest okazją do cofnięcia się w czasie i upamiętnienia tych, którzy przyczynili się do kształtowania i wychowania młodzieży. Szkoła odmierza swoje istnienie kolejnymi „rocznikami” rozpoczynającymi i kończącymi pobyt w jej murach. Uroczystości jubileuszowe będą wyjątkową okazją do wspólnego spotkania po latach, przeżywania od nowa wydarzeń i chwil z lat szkolnych, a także sentymentalną podróżą do przeszłości. Stworzą możliwość zaprezentowania bogatej historii szkoły, docenienia zaangażowania wielu pokoleń w jej rozwój.

DP