Będą pszczoły, będzie życie

Szkoła Podstawowa w Studzianie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły im. św. Brata Alberta opracowała projekt pt. ,,Będą pszczoły, będzie życie”. dotyczący rozbudowy edukacyjnej ścieżki pszczelarskiej. Na ten cel przyznano dotację w wysokości 29 000,01 zł.

 

Mamy nadzieję, że takie zajęcia praktyczne pozwolą naszym uczniom w uświadomieniu, jaką ważną rolę pełnią owady zapylające w ekosystemie.

Dzieci chętnie biorą udział w pszczelej przygodzie, uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych na świeżym powietrzu zgłębiając wiedzę o ekologii. Ze zdumieniem odkrywają, że im więcej sekretów, tym większa chęć wnikania w niesamowity świat pszczół. Ścieżka pszczelarska po modernizacji będzie wzbogacona o dodatkowe elementy, np. rzeźbiona pszczoła-gigant, leśne gry i plenerowe koła wiedzy – mówią nauczycielki szkoły podstawowej w Studzianie, koordynatorki projektu Agata Ostrzywilk-Homik i Monika Balawender.

Kwotę przyznano z programu ,,Podkarpacki Naturalny Wypas III” na podstawie uchwały Zarządu Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie w sprawie wyboru ofert i udzielenia dotacji na realizację zadań w zakresie ekologii, ochrony zwierząt i dziedzictwa przyrodniczego w 2023 r.

DB/ Fot. SP Studzian