Bal Charytatywny Mukohelpu

Uzbierana kwota robi wrażenie, mimo tego że VI Bal Charytatywny na Rzecz Osób Chorych na Mukowiscydozę zorganizowany w sobotę, 5 lutego w Coloseum miał wymiar kameralny ze względu na pandemię. Na konto fundacji wpłynęło 141 919,30 zł. Jest to dochód z licytacji przedmiotów przekazanych przez osoby i instytucje wspierające jarosławską Fundację Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP.

 

W trakcie balu odbyły się dwie licytacje – główna i stołowa, na które wystawiono 82 przedmioty Wśród wylicytowanych rzeczy znajdował się między innymi: naszyjnik od Pierwszej Damy, za który zapłacono 5 tys. zł, gitara z podpisami Czerwonych Gitar została wylicytowana za 7 tys. zł, koszulka z podpisami reprezentacji Polski w piłce nożnej osiągnęła wartość 5 tys. zł, a nowy właściciel zapłacił za piłkę z autografami drużyny Eurobud JKS Jarosław 3,4 tys. zł.

Balowi patronował starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, a licytacje prowadził znany dziennikarz radiowy i telewizyjny Zygmunt Chajzer. Wśród gości znaleźli się m.in. metropolita przemyski abp Adam Szal, poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan oraz Elżbieta Grunt, wójt gminy Jarosław. Gośćmi honorowymi byli rodzice dzieci zmagających się z mukowiscydozą. Gwiazdą balu był zespół Czerwone Gitary. Dla gości śpiewała także Nikola Dryś.

– Liczy się każda złotówka pomocy i każda forma wsparcia dla osób, które zmagają się z mukowiscydozą, dlatego mimo trudności nie ustajemy w naszych staraniach – mówiła przed balem Monika Bartnik, prezes fundacji.

O szczególnym uznaniu dla całej fundacji Mukohelp, a w szczególności dla prezes oraz o znaczeniu wsparcia dla chorych i ich rodzin, o heroicznej walce, jaką toczą dla lepszego jutra swoich podopiecznych mówił starosta jarosławski podsumowując jej działania.

Bal charytatywny to nie jedyna forma zbierania środków na działalność fundacji. Od dwóch lat można przekazać na jej cel swój 1% z podatku dochodowego (KRS 0000708831) lub wpłacić darowiznę – nr konta 11 9096 0004 2001 0078 3310 0001. Siedziba Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę MUKOHELP mieści się w Jarosławiu przy ul. J. Słowackiego 24/4.

 

erka/ fot. org.