Mamy najlepszego adepta sztuki murarskiej

Kamil Masełko, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, zdobył I miejsce w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia” rozgrywanym w Poznaniu.

 

Kamil, uczeń klasy trzeciej, zaprezentował się w zawodzie murarz-tynkarz. Do startu przygotowali go Magdalena Niedźwiedź i Dorota Przytocka – nauczyciele przedmiotów zawodowych z ZSBiO oraz Marian Kubejko – nauczyciel zajęć praktycznych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu. Na turniej pojechał jako jeden z najlepszych uczniów szkół branżowych z całej Polski. Startował z pięcioma konkurentami. Okazał się mistrzem w fachu, do którego przygotowali go nauczyciele z Jarosławia. Laureaci turnieju zostali zwolnieni z części teoretycznej egzaminów zawodowych w wybranych kwalifikacjach i otrzymali cenne nagrody.

 

Turniejowe zmagania w ramach finału centralnego 50-tej edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” odbywały się od 1 do 4 lutego b.r., podczas międzynarodowych targów budowlanych BUDMA w Poznaniu, Uczestnicy mierzyli się w siedmiu konkurencjach – : montaż systemów suchej zabudowy, murarstwo i tynkarstwo, malarstwo, dekarstwo, posadzkarstwo oraz instalacje sanitarne. Kamil okazał się murarzem w pełni zasługującym na Złotą Kielnię.

erka/Fot. org.