Babcie i Dziadkowie świętowali w Pełkiniach

„W świecie zwyczajnych ludzkich spraw, każdy gdzieś pędzi, każdy gna, tam niezwykłą wartość w sobie ma Babcia z Dziadkiem, a ja kocham ich co dnia…”- tymi słowami rozpoczęła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Domu Kultury w Pełkiniach.

 

Wszystkich obecnych powitał Leszek Szczybyło, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach, który skierował wiele ciepłych słów w kierunku przybyłych gości.

W podziękowaniu za miłość, troskę i opiekę, jakimi dziadkowie otaczają swoje wnuczęta, przedszkolaki przygotowały dla nich humorystyczne przedstawienia. Najmłodsza grupa Tropicieli zaprezentowała się w „Kabarecie o młodej Babci i młodym Dziadku”, grupa Bystrzaków wystąpiła w scence „Wścibskie wnuczęta”, zaś najstarsza grupa Odkrywców odegrała skecz „Maryna gotuj pierogi”. Uwieńczeniem części artystycznej było wzruszające wystąpienie trio wokalnego w piosence „Dla kochanych Dziadków” oraz odśpiewanie przez wszystkich „Sto lat”. Na koniec uroczystości przedszkolaki wręczyły prezenty, które samodzielnie wykonały. Rodzice przedszkolaków w podzięce za pomoc w wychowaniu przygotowali przyjęcie nawiązujące do młodzieńczych lat dziadków. – Święto Babci i Dziadka w Pełkiniach kultywuje tradycje spotkań w gronie rodzinnym, łącząc pokolenia. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wspólne przygotowanie tak wspaniałej uroczystości – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

Opr. EK, fot. org.