Autobusem dojedziemy pod sam cmentarz

W okresie Wszystkich Świętych zmieni się rozkład jazdy autobusów. Wprowadzona zostanie dodatkowa linia specjalna, a autobus linii nr 9 będzie zajeżdżał na parking cmentarza przy ul. Szczytniańskiej.

 

Odkąd uruchomiony został cmentarz przy ul. Szczytniańskiej, co jakiś czas pojawiają się głosy, że w jego sąsiedztwie powinien stanąć przystanek MZK. Ten, który tam jest, zdaniem niektórych jest za bardzo oddalony od nowej nekropoli.

– Linia, która tam kursuje nie podjeżdża bezpośrednio pod cmentarz. Dobry kawałek trzeba pokonać pieszo. Jest to spore wyzwanie, szczególnie dla osób starszych, które zmuszone są dźwigać pod górę przywiezione ze sobą znicze – mówi jeden z naszych Czytelników. Mężczyzna zwraca uwagę, że grobów przybywa i coraz więcej osób może chcieć odwiedzać bliskich.

Kiedy pojawiła się informacja, że w okresie Wszystkich Świętych (30.10-1.11) autobus linii „9” będzie podjeżdżał na parking cmentarza przy ul. Szczytniańskiej, zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Jarosławia, czy zastosowane rozwiązanie nie mogłoby obowiązywać przez cały rok?

– Na tę chwilę linia jest uruchomiona w związku ze świętami (Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny). Jeśli chodzi o zapewnienie regularnych kursów „na stale”, będą one z pewnością realizowane, ale ich uruchomienie wymaga dłuższego czasu – wyjaśnia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

 

Jak będą kursować autobusy?

W sobotę, 30 października komunikacja na liniach będzie prowadzona wg sobotniego rozkładu jazdy. Wyjątkiem będzie jedynie autobus linii nr „9”, który w godzinach 9:35-16:35 będzie kursował wg. rozkładu obowiązującego w dni robocze. Autobusem tym dojedziemy na parking cmentarza przy ulicy Szczytniańskiej. Dodatkowo w godz. 9:45-18:00 uruchomiona zostanie linia specjalna na trasie: Munina Cmentarz – PKP – Nowy Cmentarz – Krakowska.

W niedzielę, 31 października komunikacja miejska prowadzona będzie w oparciu o niedzielny rozkład jazdy. W godz. 9:45-18:00 na trasie: Munina cmentarz – PKP – Nowy Cmentarz – Krakowska uruchomiona zostanie linia specjalna.

W święto Wszystkich Świętych (tj. 1 listopada) autobusy linii „0” „8” i „14” będą kursowały wg. niedzielnego rozkładu jazdy. Pomiędzy godziną 9:35, a 16:35 kursował będzie autobus linii nr „9”, wg. rozkładu obowiązującego w dni robocze, który będzie zajeżdżał na parking cmentarza przy ulicy Szczytniańskiej. Ponadto w godz. 8:20-18:00 kursować będzie dodatkowa linia specjalna na trasie: Munina Cmentarz – PKP – Nowy Cmentarz – Krakowska.

Wyjątek stanowi cmentarz przy ul. Bocznej Sanowej, na który komunikacją miejską nie dojedziemy.

 

EK