Alarmy bombowe w szkołach i przedszkolach

W dwóch szkołach i w dwóch przedszkolach wszczęto końcem ubiegłego tygodnia alarmy bombowe. Informacje o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych wpłynęły na skrzynki mailowe placówek.

 

W czwartek, 24 września, ok. godz. 15. służby ratownicze otrzymały informację o podłożeniu ładunków wybuchowych na terenie Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Obecni na miejscu strażacy zabezpieczyli teren i przeprowadzili ewakuację. Budynek szkoły opuściło 154 osoby Chwilę później pojawił się kolejny alert. Tym razem dotyczył on Miejskiego Przedszkola nr 3 w Jarosławiu. Tam również zarządzono ewakuację. Z budynku wyprowadzono 114 osób.

– Pracujący na miejscu policjanci nie znaleźli żadnych ładunków wybuchowych. Odebrane informacje mailowe miały niski stopień wiarygodności – tłumaczy asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

W piątek, 25 września wiadomości o podobnej treści zostały wysłane na skrzynki odbiorcze Szkoły Podstawowej w Łowcach, gdzie ewakuowano 107 osób oraz Miejskiego Przedszkola nr 11 w Jarosławiu – 113 osób.

Aktualnie policjanci prowadzą czynności ukierunkowane na ustalenie osoby odpowiedzialnej za wywołanie alarmów. Sprawcom fałszywych wiadomości grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

W powiecie przeworskim w ostatnim czasie nie odnotowano żadnych alarmów bombowych.

EK