W końcu zwycięstwo

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – PGNiG SUPERLIGA: W całej serii spotkań z Piotrcovią ekipa Eurobudu wygrała po raz pierwszy, przerywając tym samym serię porażek. Gospodynie posiadały przewagę, ale w samej końcówce rywalki dogoniły wynik i były bliskie wyrównania.

Eurobud Grupa JKS Jarosław – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:32 (21:16)

Eurobud: Szczurek, Ciąćka – Guziewicz, Donets, Matuszczyk 5, Mikosz, Nestsiaruk 5, Pietras 3, Zimny 7, Żukowska 7, Strózik, Kozimur 2, Parandii 5.

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Płomińska 2, Zaleśny 1, Drażyk 7, Klonowska 4, Oreszczuk 2, Roszak 2, Kopertowska 1, Charzyńska, Więckowska 4, Szynkaruk 7, Trawczyńska 2, Abramowicz, Sobecka, Macedo.

Sędziowali:Gnyszka i Stonoga(Ozimek)

Kary: 16 i 16min.

Eurobud od pierwszych minut grał dobrze w defensywie. Mecz otworzyła Sylwia Matuszczyk i chociaż Piotrcovia odpowiedziała za sprawą Sywlii Klonowskiej, a potem nawet zdołała wyjść na dwubramkowe prowadzenie, to miejscowe dyktowały warunki. Eurobud był skuteczny, nie tylko trzymał dystans, ale też sporo trafiał. W pierwszej połowie gospodynie zdobyły aż 21 goli. Po zmianie stron utrzymywała się przewaga pięciu, sześciu bramek. Od 50 minuty przyjezdne zaczęły gonić. Wydawało się, to mało prawdopodobne a jednak na 90 sekund przed końcową syreną traciły do Eurobudu tylko jednego gola. Na szczęście dla miejscowych Piotrcovia nie wytrzymała napięcia i sprokurowała jeszcze rzut karny, który na gola zamieniła Martyna Żukowska.

Pozostałe mecze: Perła – Kobierzyce 27:26 (13:9); Zagłębie – Start 32:17 (18:7); Ruch – Młyny 5:4 po karnych.