Eurobud znowu na minusie

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – PGNIG SUPERLIGA: Będąca w dużym kryzysie lubelska Perła nie miała problemów z pokonaniem szczypiornistek Eurobudu. Mecz od początku toczył się pod dyktando przyjezdnych, które gospodyniom zdecydowanie odjechały po przerwie.

Eurobud Grupa JKS Jarosław – Perła Lublin 22:33 (12:15)

Eurobud: Szczurek, Ciąćka – Guziewicz, Donets 1, Matuszczyk 1, Mikosz, Nestsiaruk 6, Pietras 3, Zimny 7, Strózik, Kozimur 4, Parandii.

Perła: Razum, Wdowiak, Gawlik 1 – Olek, Balsam 1, Szarawaga 4, Malovic 1, Więckowska, Królikowska 3, Tatar, Gęga 9, Anastacio 2, Mocuń, Nosek 3, Gadzina 4, Rosiak 5.

Sędziowali: Bloch i Solecki

Kary: 8 i 8 min.

Tak słabej drużyny w Lublinie nie było od lat. Perła po roszadach w składzie i zmianie trenera miała być w tym sezonie murowanym kandydatem do kolejnego mistrzostwa. Tymczasem zespół znad Bystrzycy jak na swoje możliwości gra bardzo przeciętnie, a w ostatnim czasie wręcz katastrofalnie, więc kiedy z nim wygrać jak nie teraz. W Jarosławiu lublinianki nie miały jednak problemów, chociaż niczym szczególnym się nie wyróżniały. Eurobud prowadził tylko na początku po golu Julii Pietras. Pierwsze bramki obie ekipy rzuciły zresztą dopiero w 4 minucie. W drugiej połowie Perła wykorzystała straty miejscowych i niecelne rzuty. W efekcie jej przewaga rosła. Dość powiedzieć, że zespół Eurobudu w ostatnich trzynastu minutach zdołał trafić tylko cztery razy. Ostatecznie podopieczne trenera Reidara Moistada przegrały aż 11 golami i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Pozostałe wyniki: Start Elbląg – Piłka Ręczna Koszalin 25:19, KPR Kobierzyce – Ruch Chorzów 31:23.