Pewne zwycięstwo z Krakowem

KOSZYKÓWKA – II LIGA: Dobry mecz jarosławian zakończył się ich pewnym zwycięstwem. AZS przeważał od samego początku, a rywalom dał tylko chwilę oddechu w drugiej i czwartej kwarcie.

AZS PWSTE JAROSŁAW – BOZZA KRAKÓW 92-62 (27-13, 21-22, 32-17, 12-10)

AZS PWSTE: Stopyra, Argasiński 2, Krawiec 22, Fortuna 3, Gumiński 21, Suliba 2, Mikołajko 20, Majka 4, Buszta 8, Reichert 10, Bielecki.

Sędziowali: Robert Rydz, Justyna Gieroba.

W kolejnym meczu nasz zespół szybko odebrał rywalom ochotę do gry. Już w pierwszej kwarcie jarosławianie zaznaczyli swoją dominację. Na boisku robili praktycznie co chcieli z łatwością zdobywając kolejne punkty. Po koszem szalał „wiecznie młody” Artur Mikołajko, futrował mu Krawiec i Gumiński. Ta trójka zdobyła w sumie 63 punkty w cały meczu, a wiec o punkt więcej od zespołu Bozzy Kraków. AZS pozwolił przyjezdnym pograć właściwie tylko w drugiej odsłonie, którą minimalnie przegrał.

pkt mecze zw. – por. dom wyjazd pkt. zd. – pkt. str. różnica zw. / mecze
1 AZS AGH Kraków 22 11 11 – 0 7 – 0 4 – 0 1112 – 728 +384 1.5275
2 BS Polonia Bytom 19 10 9 – 1 5 – 0 4 – 1 874 – 690 +184 1.2667
3 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 18 10 8 – 2 5 – 1 3 – 1 891 – 785 +106 1.1350
10 GTK Sordrew Gliwice 13 10 3 – 7 2 – 2 1 – 5 699 – 796 -97 0.8781
11 KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 11 9 2 – 7 2 – 1 0 – 6 708 – 830 -122 0.8530
12 MKKS Rybnik 10 9 1 – 8 1 – 4 0 – 4 656 – 809 -153 0.8109
13 KŚ AZS Gliwice 10 10 0 – 10 0 – 5 0 – 5 657 – 873 -216 0.7526