Dobry występ Szymona Flaumenhafta

Urodzony w 2009 roku Szymon Flaumenhaft z Kolpinga Jarosław zrobił kolejny krok w przygodzie z tenisem stołowym. Zakwalifikował się do ćwierćfinałów wszystkich trzech konkurencji podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Dębicy.

Jarosławianin potwierdził, że należy do krajowej czołówki w kategorii U-13. W turnieju drużynowym występował z 9-letnim bratem Wojtkiem. Obydwaj są uczniami jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Do turnieju przystępował w roli jednego z kilku kandydatów do podium. W Grand Prix Polski Młodzików raz był 3, w innych zawodach na pozycjach 5-8, jak również 13-16.Tradycyjnie mistrzostwa rozpoczął turniej drużynowy, który poprzedza zmagania w singlu i deblu. W grupie młodzików nie ma zawodów w grze mieszanej. Bracia Szymon i Wojciech Flaumenhaftowie, reprezentujący Kolping Jarosław grali ze UKS Spartakus Otyń, to spotkanie decydowało, który klub znajdzie się w rundzie pucharowej. Wygrali zdecydowanie 3:0. Wojciech pokonał Sebastiana Otulaka 3:1, a Szymon poradził sobie z Wiktorem Drągiem 3:0. W grze podwójnej nasi bracia okazali się lepsi od Wiktora Drąga i Mateusza Muchy, wygrywając 3:0. O medal uczniowie SMS Jarosław spotkali się z Bogorią Grodzisk Maz. Niestety nasza drużyna przegrała 1:3 i zajęła miejsca 5-8. Rezultaty spotkań: Szymon Flaumenhaft – Aleks Pakuła 1:3, Wojciech Flaumenhaft – Jakub Dobosz 0:3 i w deblu porażka 0:3.

Turniej singlistów Szymon zaczął od zwycięstw po 3:0 z Mateuszem Zdanuczykiem (UKS Dojlidy Białystok) i Maciejem Ciosmakiem (UKS Huragan Sosnowiec). Z kolei w 1/8 finału wygrał z Krzysztofem Wnękiem (TKS Granit Strzelin) 3:1. W następnej rundzie, ostatniej przed fazą pucharową medalową przegrał z późniejszym triumfatorem Samuelem Michną (UKS Lis Sierakowice) 0:3. Bardzo solidnie zagrał także w deblu z Wojciechem Szymczakiem (Energa KTS Toruń). Do ćwierćfinału Szaymon awansował także w deblu z Wojciechem Szymczakiem. Najpierw pokonali dwie pary – Maksymiliana Gacka i Mateusza Orszulaka (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:1 i w 1/8 finału Mikołaja Zająca i Kamila Orszulaka (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:2. W walce o medal ulegli Krzysztofowi Wnękowi (TKS Granit Strzelin) i Aleksowi Pakule (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 1:3.