Niespodziewana porażka Sanu-Pajdy

SIATKÓWKA KOBIET – I LIGA: Jarosławska drużyna niespodziewanie przegrała z niżej notowaną ekipą Karpat Krosno. – Wciąż szukamy stabilizacji formy, ale mamy nadzieję, że w decydującej fazie sezonu wreszcie ją znajdziemy – słychać w obozie Sanu-Pajdy. Do play-off jarosławianki przystąpią z 7 miejsca.

Karpaty Krosno – SAN-Pajda Jarosław 3:1
(25:19, 21:25, 25:18, 25:22)

Karpaty: Bogdanowicz (3), Wisz (19), Jakubowska (2), Sławińska (20), Gliniecka, Grodzka (8), Borek (libero) oraz Dąbrowska (13), Legień, Makarewicz (1) i Machowska (libero)
SAN-Pajda: Stepko (5), Marcyniuk (17), Krysztofiak (7), Saj (15), Papszun (4), Gierszewska (10), Murdza (libero) oraz Poreda (2), Szmajduch, Kawa, Magierowska, Bartyzel (libero)

W pierwszym secie krośnianki narzuciły swój styl gry i prowadziły 6:1. Jarosławianki miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. W naszym zespole nie było zawodniczki, która wzięłaby na siebie ciężar gry. W końcówce gospodynie punktowały w bloku i wygrały tę część zmagań w stosunku 25:19. Role odwróciły się w drugim secie. Do stanu 6:6 trwała wyrównana gra, po czym przy serii zagrywek Weroniki Gierszewskiej gospodynie w jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu i przegrywały 7:12. Z kolei przy serii zagrywek Katarzyny Saj przewaga Sanu-Pajda wzrosła do dziewięciu punktów (20:11). W trzeciej partii gospodynie odrzuciły od siatki nasz team, było  23:16. Niestety w trzecim   secie jarosławianki nie zdołały się poprawić. Tylko w jednym ustawieniu straciły aż dziewięć punktów i przegrywały 6:17. Mimo, że podopieczne trenera Piotra Pajdy trochę podgoniły wynik, to Karpaty przypieczętowały swój sukces.

BAS Białystok Wieżyca 2011 Stężyca 3:2 25:21, 25:20, 22:25, 22:25, 15:7
  Libero Aleksandrów Ł. Stal Mielec 1:3 17:25, 17:25, 25:23, 16:25
  Karpaty Krosno SAN-Pajda Jarosław 3:1 25:19, 21:25, 25:18, 25:21
  Częstochowianka Częstochowa AZS AWF Warszawa 3:1 25:15, 25:21, 14:25, 25:21
  SMS PZPS I Szczyrk LOS Nowy Dwór Maz, 1:3 19:25, 27:25, 18:25, 14:25
  Energetyk Poznań PWSZ Tarnów 1:3 25:20, 29:31, 19:25, 17:25
  Solna Wieliczka Płomień Sosnowiec 1:3 22:25, 23:25, 25:21, 23:25