Postraszyły lidera

SIATKÓWKA KOBIET – I LIGA: Siatkarki Sanu-Pajda były blisko sprawienia niespodzianki w Tarnowie. Jarosławianki mocno postraszyły lidera. O końcowym zwycięstwie gospodyń decydował tie-break.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów – SAN-Pajda Jarosław 3:2
(20:25, 25:19, 19:25, 26:24, 15:8)

Grupa: Wawrzyniak, Szabo, Ponikowska, Gancarz, Kowalska, Świstek, Pawłowska (libero) oraz Nowacka, Ociepa, Cur-Słomka i Szczygieł-Głód
SAN-Pajda: Stepko, Marcyniuk, Krysztofiak,Saj, Gierszewska, P. Papszun,   Murdza (libero) oraz Kawa, Magierowska,  Bartyzel (libero)

Nasz zespół prowadził 2:1 po trzech setach, a w czwartym 24:21. Niestety nie wytrzymał ciśnienia. San-Pajda zupełnie zaskoczył pewne siebie miejscowe. W pierwszej odsłonie początkowo grano punkt za punkt. Z minuty na minutę jednak, to podopieczne trenera Piotra Pajdy zaczynały przejmować inicjatywę. Wygrały pierwszą partię 25-20. W drugiej, podrażnione Azoty przejęły inicjatywę. Przy stanie 19-18 nasz zespół stanął w miejscu, miał problemy z przyjęciem, popełniał błędy własne. Tarnowianki nie zmarnowały szansy i doprowadziły do remisu. W trzecim secie San-Pajda wrócił do dobrego grania. Znowu funkcjonował blok, znowu był skuteczny. W ataku punktowała Weronika Gierszewska, w polu zagrywki Katarzyna Saj. Przebieg czwartej partii zapowiadał niespodziankę, bo jarosławianki nadal spisywały się dobrze. Niestety pod koniec, coś się popsuło. Miejscowe błyskawicznie zareagowały na przestój naszych dziewczyn i podgoniły wynik, przechylając szalę na swoją korzyść. Do rozstrzygnięcia potrzebny był więc tie-break, co zupełnie demotywowało nasz team. Ostatnia część spotkania toczyła się więc już pod dyktando lidera.

Częstochowianka Częstochowa Wieżyca 2011 Stężyca 3:0 25:13, 25:16, 26:24
LOS Nowy Dwór Maz, Karpaty Krosno 3:1 25:12, 21:25, 25:12, 25:13
Energetyk Poznań Libero Aleksandrów Ł. 3:0 25:13, 25:18, 25:17
Solna Wieliczka BAS Białystok 0:3 12:25, 14:25, 21:25
Płomień Sosnowiec Stal Mielec 1:3 29:31, 25:19, 18:25, 25:27
PWSZ Tarnów SAN-Pajda Jarosław 3:2 20:25, 25:19, 19:25, 26:24, 15:8

1 Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 18 49 52:11 1513:1141
2 ITA TOOLS Stal Mielec 18 45 50:16 1549:1310