Pokonały „czerwoną latarnię”

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – PGNiG SUPERLIGA: Piłkarki ręczne Eurobudu wygrały z „czerwoną latarnią” rozgrywek. Najsłabsza drużyna ligi stawiała się jednak trochę podopiecznym trenera Reidara Moistada.

Suzuki Korona Handball – Eurobud JKS Jarosław 26:31 (15:13)

Korona Handball: Chojnacka, Chodakowska – M. Więckowska 9, Pękala 5, Kędzior 3, Rosińska 3, Gruszczyńska 2, Gliwińska 1, Kowalczyk 1, Jasińska 1, Grabarczyk 1, Zimnicka.

Eurobud: Kukharchyk, Durasinović – Balsam 9 (2), Dorsz 6, Kozimur 4, Gadzina 3, Mrden 2, Zimny 2, Guziewicz 2, Strózik 1, Vukcević 1, Volovnyk 1.

Po sześciu minutach gospodynie prowadziły 4:2. Eurobud szybko doprowadził do wyrównania, ale nie potrafił wyjść na prowadzenie. Po trafieniu w 24. minucie z kontry kielczanki prowadziły 14:11. Od początku drugiej połowy zawodniczki Eurobudu zaczęły grać zdecydowanie lepiej. A swój koncert miała prawoskrzydłowa Magdalena Balsam, która po zaledwie dziesięciu minutach zdobyła aż sześć bramek. W efekcie ekipa z Jarosława prowadziła 21:18 i do końca już nie dały sobie odebrać zwycięstwa.

Inne wyniki: Koszalin – Piotrcovia 22:25, Elbląg – Lublin 24:31, Kobierzyce – Lubin 24:27.