Rosjanin zagra w Sokołowie

TENIS STOŁOWY: Brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Europy z 2013 roku Grigorij Vlasov będzie w nowym sezonie zawodnikiem Sokołowa S.A. Jarosław. Rosjanin przez wiele sezonów grał w jednym z najlepszych europejskich klubów UMMC Jekaterynburg.

37-letni Grigorij Vlasov jest wielokrotnym reprezentantem Rosji grającym w MŚ i ME. W jednej drużynie był m.in. z Alexandrem Shibaevem, Alexeyem Smirnovem, Kirillem Skachkovem czy Alexeyem Liventsovem. W rankingu światowym najwyżej był na 49 miejscu. W swojej karierze Rosjanin wygrywał z takimi zawodnikami jak Tang Peng, Wong Chun Ting, Tiago Apolonia, Ho Kwan Kit, Cho Eonrae, Para Gerella, Patricka Bauma, Kentę Matsudairę, Taku Takakiwę czy Adriana Crisana. W Lidze Mistrzów występował przeciwko m.in. ówczesnemu Mistrzowi Polski Unii-AZS AWFiS Gdańsk, pokonując 2-krotnie Szweda Mattiasa Oversjo 3:1 i 3:2. W rosyjskim zespole występował także Chorwat Andrej Gacina, który w 2021 roku zdobył Mistrzostwo Polski z Dekorglassem Działdowo. W 2013 roku grał w barwach UMMC Jekaterynburg z Dartomem Bogorią Grodzisk Maz. w finale Pucharu Europy ETTU. W Polsce Grigorij Vlasov najpierw przegrał z Danielem Górakiem 0:3, ale w ostatnim pojedynku pokonał Roberta Florasa 3:1 i zapewnił zwycięstwo Rosjanom. Dwa punkty zdobył wtedy Hou Yingchao, który parę sezonów później świetnie spisywał się w PKS Kolping Frac (dziś Sokołów S.A.) Jarosław. W rewanżu UMMC wygrał 3:1 i sięgnął po trofeum. W tym meczu Grigorij Vlasov ograł Daniela Góraka 3:2. Warto przypomnieć również, że podczas ME Juniorów w 2002 roku w Moskwie Grigorij Vlasov zdobył brązowy medal w mikście z Anną Tikhomirovą. Za czasów juniorskich rywalizował z polskimi doświadczonymi zawodnikami m.in. Lucjanem Błaszczykiem i Tomaszem Krzeszewskim.

W polskiej LOTTO Superlidze będzie kolejnym już Rosjaninem. Wcześniej klub Fibrain AZS Politechnika Rzeszów ogłosił, że pozyskał Mikhaila Paikova, a Olimpia-Unii Grudziądz pozyskała Vasilija Lakeeva. Z obydwoma wymienionymi rodakami Grigorij Vlasov występował w grze podwójnej w turniejach międzynarodowych. Kiedyś grał debla także z Viacheslavem Burovem z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz.