67-latek włamał się do przedszkola i ukradł kredki

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 67-letniemu mieszkańcowi gminy Laszki, który włamał się do przedszkola i ukradł z parapetu cztery kredki. Mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież z włamaniem, ale i za uszkodzenie szyb w budynku.

 

O nietypowej kradzieży został poinformowany dyżurny jarosławskiej komendy w poniedziałek, 28 grudnia. Ze zgłoszenia wynikało, że drzwi wejściowe prowadzące do przedszkola zostały uszkodzone. We wskazany rejon zostali skierowani policjanci z komisariatu w Radymnie.

– Mundurowi po przybyciu na miejsce zauważyli wybite szyby w oknie sali przedszkola oraz w drzwiach wejściowych do budynku. Po wejściu do pomieszczenia okazało się, że sprawca z parapetu ukradł 4 kredki – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Ogólna wartość start, które powstały w wyniku kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, została oszacowana na kwotę ponad 2 tys. zł.

– Policjanci z radymniańskiej komendy, jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 67-letni mieszkaniec gminy Laszki – mówi A. Długosz.

Mężczyzna odpowie teraz za swoje zachowanie. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

EK/KPP