Złożyli ślubowanie

Nowi funkcjonariusze zasilą szeregi jarosławskiej policji.

 

W piątek, 3 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Jarosławiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rotę ślubowania od policjantów „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…) „, przyjął Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu nadkom. Jan Wojtowicz. Młodzi funkcjonariusze odebrali również legitymacje służbowe i odznaki.

Podczas uroczystości nadkom. J. Wojtowcz pogratulował młodym policjantom podjętej decyzji i pomyślnego przejścia wieloetapowej rekrutacji. Przypomniał, że ochrona obywateli i służba drugiemu człowiekowi to najważniejsze powinności każdego policjanta. Na zakończenie życzył nowym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu awansów.

Młodzi policjanci już wkrótce wyjadą do jednej z policyjnych szkół, by odbyć tam szkolenie podstawowe. Po powrocie zasilą szeregi jarosławskiej komendy.

EK/KPP