Złote, srebrne i brązowe tarcze trafiły do naszych szkół

Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłosiła wyniki w 26. edycji Rankingu Liceów i Techników 2024. Sprawdź jak prezentują się licea i technika z powiatu jarosławskiego i przeworskiego na tle województwa oraz kraju.

 

W rankingu liceów ogólnokształcących spośród szkół powiatu jarosławskiego i przeworskiego najwyżej uplasowało się Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Anny Jenke w Jarosławiu, które zajęło 278. miejsce w kraju (w poprzednim roku 519). „Katolik” otrzymał „Złotą tarczę”. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu zajęło 612 miejsce (w poprzednim roku 464) i otrzymało „Brązową tarczę”. II Liceum Ogólnokształcące działające przy Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych zajęło 710 miejsce (571 w poprzednim roku) i zdobyło „Brązową tarczę”. Dobry wynik uzyskało również I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku, które znajduje się na 857 miejscu (w poprzednim roku powyżej 1000). I LO otrzymało „Brązową Tarczę”. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. St. Wyspiańskiego w Jarosławiu zajęło 936 miejsce (w poprzednim roku powyżej 1000) i uzyskało „Brązową tarczę”.

W rankingu głównym techników spośród szkół powiatu jarosławskiego i przeworskiego najlepiej wypadło Technikum nr 2 przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu, które zajęło 59 miejsce (w poprzednim 54 miejsce), co pozwoliło na uzyskanie „Złotej tarczy”. Technikum nr 1 przy Zespole Szkół Spożywczych i Biznesowych im. Marii Curie-Skłodowskiej zajęło 377 miejsce (w roku poprzednim 287) i otrzymało „Brązową Tarczę”.

W rankingu wojewódzkim liceów spośród naszych szkół najwyżej, bo na 13 miejscu znalazło się Publiczne Katolickie LO im. Anny Jenke w Jarosławiu. Na 28 miejscu znajduje się I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu, na 36 – II LO działające przy Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu, na 49 – I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku, na 53 – Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. St. Wyspiańskiego, na 64 – LO w Sieniawie, na 69 – IV LO działające przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu, na 70 -VI LO przy Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu, a na 72 – Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

W rankingu wojewódzkim techników spośród szkół powiatu jarosławskiego i przeworskiego 4 miejsce zajęło Technikum nr 2 im. Stefana Banacha w Jarosławiu, 17 – Technikum nr 1 przy Zespole Szkół Spożywczych i Biznesowych im. Marii Curie-Skłodowskiej, 27 – Technikum przy Zespole Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku, 49 – Technikum nr 3 przy Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. M. Dąbrowskiej w Jarosławiu, 59 – Technikum nr 5 przy Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu, zaś 72 – Technikum nr 4 przy Zespole Szkół Budowanych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu.

 

EK