Wpadł z narkotykami podczas kolizji

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mieszkańcowi gminy Pawłosiów, który „wpadł” z narkotykami podczas kolizji drogowej w Radawie.

 

W niedzielę, 25 czerwca przed godz. 3 na ranem, dyżurny jarosławskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Radawie. Policjanci z posterunku w Wiązownicy we wskazanym miejscu zauważyli leżącego na boku citroena oraz dwie kobiety i mężczyznę, znajdujących się poza pojazdem. Jedna z kobiet leżała na jezdni i uskarżała się na ból.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca citroenem, 19-letnia mieszkanka Jarosławia, w trakcie jazdy, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu, a następnie wjechała do rowu. Następnie, pojazd odbił się od skarpy i zatrzymał się na jezdni, na boku. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznały pasażerka pojazdu, 20-letnia mieszkanka gminy Pawłosiów, oraz kierująca citroenem. Kobiety zostały przewiezione do szpitala. 22-letni pasażer pojazdu nie potrzebował pomocy medycznej – informuje KPP w Jarosławiu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierująca citroenem była trzeźwa. U 22-letniego pasażera badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. W toku wykonywanych czynności, funkcjonariusze znaleźli w citroenie woreczek foliowy z suszem roślinnym. Policjanci zabezpieczyli susz oraz zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Pawłosiów. Zabezpieczona substancja została zbadana testerem narkotykowym, który wstępnie wykazał, że jest to marihuana. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

EK/KPP