Wielkie emocje w Przeworsku

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – II LIGA: Takie spotkania chyba nikt się nie spodziewał. Wprawdzie młody zespół z Kielc plasuje się w górnej części tabeli, ale w starciu z Orłem wydawał się bez szans. Tymczasem kibice obejrzeli prawdziwy horror. Na szczęście zakończony happy-endem.

SPR Orzeł Przeworsk – SMS III Kielce 28:27 (13:15)

Orzeł: Maj, Szczepaniec, Kędzior – Wańkowicz 1, Kozdroń, Czapka 8, Bakowski 2, Styczeń, Karabanowski, Thomas, Kornafel 2, Kubisztal 3, Świerk 3, Mroszczyk, Leja 2, Kubik 7.

Uczniowie z kieleckiego SMS zaskoczyli miejscowych twardą defensywą i pewną grą w ataku. Orzeł miał spore problemy, żeby przedrzeć się przez szczelną obronę rywali. Mieli kłopoty ze zdobywaniem goli. Na przerwę przyjezdni schodzili z dwubramkową zaliczką. Po zmianie stron gospodarze wzięli się w garść. Dość szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Gra była jednak bardzo wyrównana. Mecz toczył się na styku. W ostatniej minucie kielczanie mieli piłkę, ale nasz team wytrzymał napór i zakończył pojedynek skromnym zwycięstwem.

Pozostałe mecze: AZS AGH II – Górnik 30:28 (17:15); Ustroń – Politechnika 33:22; Jedynka – MOSiR 24:26 (10:9); Tężnia – ViveII iAzoty Unia II – Stal II Mielec przeł. Pauza Wybicki.

1. Orzeł Przeworsk 19        54        649-497
  2. AZS AGH II Kraków 20        52        662-504
  3. VIVE II Kielce 19        39        538-502
  4. Tężnia Busko 19        36        534-472
  5. SMS III Kielce 18        34        545-480
  6. Azoty II Tarnów 18        27        545-503
  7. SPR Górnik Zabrze 18        27        501-494
  8. Jedynka Myślenice 20        23        483-541