Wielka Galeria Artystyczna wciąż pomaga

Już po raz dwudziesty drugi otwarta została Wielka Galeria Artystyczna. W środę, 15 grudnia przy Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Jarosławiu ponownie spotkali się ludzie wrażliwi na los dzieci potrzebujących pomocy.

Przybyłych na to wydarzenie powitała Ewa Leniar, dyrektor SP nr 11 w Jarosławiu. Następnie głos zabrał Tomasz Kulesza, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Wielkiej Galerii Artystycznej, który pokrótce przedstawił historię powstania tej pięknej inicjatywy oraz ideę, która jej przyświeca.

Dwudziestą drugą edycję Wielkiej Galerii Artystycznej uświetniły jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz koncert zespołu Passione w składzie: Olga i Leszek Kamińscy, lekarze z Przeworska oraz Paweł Ostrowski, przedsiębiorca z Jarosławia, którzy zachwycili widownię wspaniałymi aranżacjami kolęd, jak i innych utworów.

Wielka Galeria Artystyczna to wydarzenie, któremu od lat towarzyszy aukcja charytatywna prac plastycznych wykonanych przez artystów, amatorów oraz uczniów. Wiele z tych rzeczy znalazło już swoich nabywców, inne są jeszcze do kupienia.

– Zapraszamy do odwiedzenia „kotłowni” w SP nr 11 i obejrzenia różnego rodzaju prac (obrazów, rysunków, choinek, aniołków, bombek, ozdób świątecznych itp.) wykonanych przez dzieci, młodzież, lokalnych artystów. Wszystkie można zakupić, wspierając jednocześnie szczytny cel – pomoc najbardziej potrzebującym i skrzywdzonym przez los dzieciom – zachęca T. Kulesza, organizator akcji.

Współorganizatorami tego przedsięwzięcia są Burmistrz Miasta Jarosławia, Rotary Club Jarosław oraz Polski Związek Łowiecki.

Podczas spotkania nie zabrakło z serca płynących podziękowań dla darczyńców, sponsorów oraz wszystkich tych, którzy mieli choćby najdrobniejszy wkład w organizację tego przedsięwzięcia.

 

EK