Wiceminister z wizytą w ZSTiO

W czwartek, 15 lutego, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odwiedziła wiceminister Oświaty.

 

Wizyta była okazją do zaprezentowania projektów realizowanych w szkole oraz sukcesów jej uczniów. Zarówno wiceminister Izabela Ziętka, jak i towarzyszący jej poseł na Sejm Bartosz Romowicz oraz Podkarpacka Kurator Oświaty Dorota Nowak-Maluchnik byli pod wielkim wrażeniem bogatego dorobku uczniów i nauczycieli szkoły. W pracowni technicznej, gdzie uczniowie realizują swoje pomysły pod okiem nauczyciela Artura Tutki, goście zobaczyli m.in. klawiaturę Zhelta K6, dzięki której Filip Piękoś, uczeń w zawodzie technik programista został laureatem międzynarodowego konkursu naukowego w Dallas w USA. Delegacja obejrzała też protezy rąk wydrukowane przez uczniów na drukarkach 3D oraz zapoznała się z zarysem projektu mającego na celu usprawnienie poruszania się po mieście przez osoby z niepełnosprawnościami, nad czym pracuje obecnie jedna z grup uczniów.

W wizycie wziął również udział starosta jarosławski Stanisław Kłopot, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych jarosławskiego starostwa Marta Kurpiel, radny miejski Marcin Nazarewicz oraz dyrektorzy i nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół.

Na zakończenie wizyty I. Ziętka zapewniła, że uczniowie szkoły mogą liczyć na wsparcie ministerstwa w realizacji swoich projektów.

 

DP