Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie niszczyła miejsc przeznaczonych do wypoczynku i rekreacji w jej miejscowości.

 

– W Widnej Górze mamy bardzo przyjemne miejsce do wypoczynku. Jest plac zabaw dla dzieci, a obok duża altana, pod którą można usiąść i zrobić grilla. Niestety miejsce to upodobała sobie okoliczna młodzież, która nie potrafi go poszanować – mówi mieszkanka tej miejscowości.

Kobieta tłumaczy, że młodzi ludzie wjeżdżają motorami do samej altanki. Tam piją, palą i śmiecą. Nie szczędzą sobie wulgarnych słów.

– Każdego ranka można zaobserwować tam mnóstwo petów, opakowań po papierosach czy puszek po piwie. Wszystko w koło jest pomazane farbą – wylicza kobieta, zauważając, że pójście wieczorem z dzieckiem na plac zabaw jest po prostu niemożliwe.

Mieszkanka tej miejscowości zwraca również uwagę, że ogrodzenie tego terenu jest niekompletne. – Nie wiem czy zostało ono zdemontowane czy zdewastowane? – zastanawia się.

Czytelniczka przypomina, że miejsce to powstało z myślą o wszystkich mieszkańcach. Przypomina, że korzystanie z niego wymaga przestrzegania jakichś podstawowych zasad porządku i czystości.

EK, fot. AS