SPR JKS i San już oficjalnie razem

PIŁKA RĘCZNA KOBIET: Oba kluby stworzyły jeden, wspólny „organizm” jeszcze w ubiegłym roku. Teraz oficjalny akt połączenia podpisano wraz z burmistrzem Waldemarem Paluchem.

 

Akt połączenia SPR JKS Jarosław i TS MKS San Autonomicznej Sekcji Piłki Ręcznej został parafowany uroczyście w Urzędzie Miasta przez burmistrza Waldemara Palucha i przedstawicieli obu klubów: Roberta Wojtaszka, Tomasza Strzębałę, Huberta Hołowatego i Michała Kubisztala. Wspólny klub nosi nazwę SPR JKS San Jarosław i jest kontynuatorem tradycji piłki ręcznej w JKS.

– Cieszę się, że doszło do tego porozumienia. To sensowna i mądra decyzja dla dobra tej dyscypliny sportu w Jarosławiu – mówi burmistrz W. Paluch. – Nie jesteśmy nową organizacją. Po prostu połączyliśmy siły. SPR JKS Jarosław cały czas działał, kontynuował tradycje i historię JKS. TS San kilka lat temu zaczął pisać nowy rozdział historii jarosławskiego szczypiorniaka. Oczekiwania w mieście, oczekiwania kibiców były jednak takie, żeby robić to razem. Zresztą razem już jakiś czas temu działaliśmy. Wszyscy mamy spore doświadczenia w tej dziedzinie. Nie ma u nas przypadkowych ludzi. Łączy nas pasja – podkreślają działacze SPR JKS San. Klub szkoli młodzież niemalże we wszystkich kategoriach wiekowych, drużyny młodzieżowe są zgłoszone do rozgrywek prowadzonych przez Polski Związek Piłki Ręcznej. Posiada też zespół seniorski, w którym grają zarówno zawodniczki z zewnątrz jak również rodzime piłkarki, własne wychowanki. Przypomnijmy, że SPR JKS odbudował handball w Jarosławiu. Po latach prawdziwej posuchy wprowadził zespół najpierw do II ligi, następnie do I ligi i wreszcie do ekstraklasy. Zbudował też drużynę która w najwyższej klasie rozgrywkowej wywalczyła 5 miejsce. San, który powstał kilka lat temu, też może pochwalić się sukcesem, jakim był awans do I ligi.