Sportowo, zdrowo i charytatywnie

W sobotę, 20 stycznia w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu odbył się Charytatywny Maraton Fitness na rzecz Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Jarosławiu.

 

Maraton prowadzili licencjonowani instruktorzy Fitness, którzy tańczyli i bawili licznie zgromadzoną publiczność. Imprezę uświetniały atrakcje w postaci stoiska z kosmetykami, a także atrakcje dla najmłodszych tj. popcorn, wata cukrowa, malowanie twarzy itp.

Maraton Fitness to pierwsze tego typu wydarzenie organizowane na rzecz Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Jarosławiu. Głównym jego celem była zbiórka dobrowolnych datków, które zostaną przeznaczone na zakup nowego busa do transportu dzieci. Obecny środek transportu ma już 10 lat. Ze względu na dużą częstotliwość wyjazdów dzieci do lekarzy specjalistów i jego ciągły użytek, wymaga coraz to częstszych, kosztownych napraw i ogólnej renowacji.

– Maraton Fitness został zainicjowany przez jednego z naszych wychowawców. Mamy nadzieję, że zapoczątkuje falę wspaniałych spotkań ludzi dobrej woli, którzy chcą pomagać innym, mają przy tym wspaniałe korzyści dla zdrowia, jak również będzie to miejsce integrujące mieszkańców Jarosławia – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

EK