sdr_soft

Spłonął dom i sprzęt rolniczy

W ubiegłym tygodniu na ul. Żurawiej doszło do pożaru domu, budynku gospodarczego oraz wiaty, gdzie znajdował się sprzęt rolniczy, m.in. kombajn zbożowy. Wstępnie straty oszacowano na ok. 300 tys. zł.

 

Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały w czwartek, 6 lipca, po godz. 13.00. Spaleniu uległa część drewnianego budynku mieszkalnego, budynek gospodarczy, wiata oraz przechowywany w niej sprzęt rolniczy. Na razie nie znana jest przyczyna pożaru, wyjaśni ją prowadzone policyjne postępowanie. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, ponieważ dom był niezamieszkany. Ogromne są jednak straty w mieniu. Wstępnie oszacowano je na ok. 300 tys. zł. Sytuacja właściciela jest o tyle trudniejsza, że zbliża się właśnie okres żniw, a spłonęły maszyny rolnicze, w tym kombajn zbożowy.

Akcja trwała 5 godzin i polegała na podaniu prądu wody w natarciu na palące się maszyny. Po ugaszeniu ognia, strażacy przystąpili do rozbiórki nadpalonych konstrukcji – relacjonuje st. bryg. Tomasz Dzień z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku.

Na miejscu pracowało łącznie 32 strażaków: 4 zastępy z JRG Przeworsk, oraz 4 jednostki OSP.

DP/KP PSP Przeworsk