Seniorzy z Szówska integrują się

W sobotę, 2 grudnia w Domu Kultury w Szówsku odbyło się spotkanie seniorów zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich, któremu przewodniczy Barbara Działo.

 

Spotkania seniorów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na zaproszenie odpowiedziało 84 seniorów, co bardzo ucieszyło wszystkich członków koła. Seniorzy, jak sami podkreślają, bawili się doskonale.

– Cieszę się, że mogę uczestniczyć w takiej cudownej inicjatywie, ponieważ w większości czasu siedzę sama w domu i nie mam się do kogo odezwać. Dzieci mieszkają daleko. Rzadko się widujemy, a te spotkania to bardzo mile spędzone chwile, w których człowiek zapomina o codziennych troskach – mówi jedna z uczestniczek dziękując organizatorom tego wydarzenia za pracę włożoną w przygotowanie tego spotkania.

W spotkaniu wziął udział m.in. Stanisław Krupa, sołtys Szówska wraz z małżonką, oraz Mieczysław Kruk, prezes klubu KS Szówsko, który w imieniu wszystkich uczestników podziękował członkom KGW za zaangażowanie i za poświęcony czas.

Podczas imprezy na zaproszenie S. Krupy zagrała „Kapela Sołtysowa”, która sprawiła seniorom niemałą niespodziankę. Przewodnicząca KGW poinformowała zebranych o planowanych kolejnych spotkaniach oraz podziękowała za pomoc i wsparcie: Krzysztofowi Strentowi, wójtowi Gminy Wiązownica, sołtysowi S. Krupie oraz Małgorzacie Machnickiej za przygotowanie Domu Kultury do Spotkań. Skierowała również gorące podziękowania dla Danuty Świąder, Stanisława Korpysza oraz Bernadety Krupy za bezinteresowną pomoc podczas przygotowań do spotkania.

Opr. EK