Samochody utrudniają przejazd

Kierowcy skarżą się na zaparkowane wzdłuż ul. Czesławy Puzon ps. „Baśka” samochody.

 

Ulica Cz. Puzon ps. „Baśka” w związku z prowadzonym remontem ul. Kraszewskiego w maju tego roku została dopuszczona do ruchu, który odbywa się w obu kierunkach. Po obydwu stronach umieszczone zostały zakazy ograniczenia prędkości do 30 km/h ze względu na ruch pieszy oraz zakazy zatrzymywania się. Mimo to, często pozostawiane są tam samochody, które utrudniają przejazd.

– Już któryś raz z kolei jadąc ul. Cz. Puzon ps. „Baśka” natrafiłam na stojące tam samochody. Nie dość, że ulica jest wąska i ciężko jest się minąć, to jeszcze przejazd dodatkowo utrudniają pozostawione tam samochody – zwraca uwagę pani Iwona, mieszkanka Jarosławia.

Sygnał naszej Czytelniczki przekazaliśmy zarządcy drogi, w tym przypadku był to Urząd Miasta Jarosławia. Zapytaliśmy, czy UM dostawał jakieś sygnały w tym temacie?

– W tej sprawie nie otrzymywaliśmy sygnałów bezpośrednio od mieszkańców. Natomiast po dopuszczeniu ruchu na ul. Baśki Puzon, Straż Miejska prowadziła kontrole na tej ulicy w ramach służby patrolowej. Podejmowała interwencje, bowiem w godzinach największego nasilenia ruchu kierowcy rzeczywiście nieprawidłowo parkowali tutaj auta. Jeżeli ponownie dochodzi w tym miejscu do łamania przepisów i kierowcy utrudniają ruch, Straż podejmie kolejne działania – zapewnia Dorota Wilk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jarosławia.

W imieniu naszych Czytelników zwracamy się z prośbą do właścicieli pojazdów parkujących przy ul. Cz. Puzon ps. „Baśka” o nie pozostawianie swoich samochodów na tej ulicy.

 

EK