OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs „Tylko Jedno Zdjęcie 2022”

W sobotę, 19 listopada w Galerii Rynek 6 Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Tylko Jedno Zdjęcie 2022”połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom.

 

Nadesłane fotografie oceniała komisja w składzie: Tomasz Sobczak, Małgorzata Dołowska oraz Buket Ozatay (Cypr). Komisja wybrała najlepsze zdjęcia, którym przyznała medale: złoty, srebrny i brązowy FIAP, IAAP, PSA, Fotoklubu RP (łącznie12 medali) oraz 12 wyróżnień honorowych, po 6 z PSA i 6 z IAAP. Wyłoniony został również „BEST AUTOR”. Nagrodę dla wybranej przez siebie fotografii ufundowała też Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor JOKiS.

Medale i honorowe wyróżnienia FIAP, IAAP oraz medale PSA i Fotoklubu RP wręczyli: Dariusz Tracz, zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia, T. Sobczak, sekretarz Fotoklubu RP oraz Krzysztof Peszko, kurator konkursu i wystawy „Tylko Jedno Zdjęcie”.

Ponadto w wydarzeniu wzięli udział: Magdalena Cisek-Skiba reprezentująca Radę Miasta Jarosławia, przedstawiciele klubów fotograficznych oraz stali bywalcy galerii.

Konkurs „Tylko Jedno Zdjęcie” jest otwarty dla wszystkich fotografujących: amatorów i profesjonalistów z całego świata i w każdym wieku. Uczestnicy konkursu nadsyłają do oceny tylko jedną fotografię. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

 

EK, fot. JOKiS