Przy ZSZ powstanie nowoczesne boisko

W czwartek, 8 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Przeworsku odbyło się podpisanie umowy na zadanie „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku” w ramach Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020”.

 

W ramach inwestycji planuje się wykonanie boiska wielofunkcyjnego składającego się z: boisk do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i tenisa ziemnego wraz z niezbędną infrastrukturą. Powiat Przeworski pozyskał na ten cel środki finansowe z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Umowę na realizację zadania podpisali: starosta Bogusław Urban, wicestarosta Jacek Kierepka, skarbnik Anna Kowal oraz wykonawca inwestycji Arkadiusz Gagat, właściciel firmy ,,SOLO” z Przeworska. W spotkaniu uczestniczyli również przewodnicząca Rady Powiatu Przeworskiego Agnieszka Bukowa-Jedynak oraz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Przeworsku Stanisław Mrugała. Po podpisaniu umowy uczestnicy spotkania udali się na teren budowy aby przyjrzeć się lokalizacji planowanych działań.

Cieszę się że zostały podjęte decyzje i działania, które przyczynią się do powstania tak ważnego obiektu. To inwestycja mająca znaczenie nie tylko dla rozwoju kultury fizycznej i sportu ale i poprawy jakości życia całej społeczności lokalnej. Mam nadzieję, że nowe boisko uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego i podniesie edukacyjną i wychowawczą rolę sportu w codziennym życiu uczniów – podkreślił starosta przeworski Bogusław Urban.

Całkowity koszt zadania opiewa na kwotę blisko 699 tys. zł, z czego Ministerstwo dofinansowuje zadanie w nie więcej niż 46,9 % wydatków kwalifikowanych związanych z realizacją zadnia. Prace prowadzone będą od kwietnia do 30 września br.

DP/fot. Powiat Przeworski