Przełamali się na Śląsku

KOSZYKÓWKA – II LIGA: Po serii porażek koszykarze AZS-u PWSTE Jarosław przełamali się na Śląsku i pokonali zespół AZS-u Gliwice.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA GLIWICE – AZS PWSTE JAROSŁAW 54-73 (13-27, 13-15, 13-19, 15-12)

AZS PWSTE: Stopyra 0, Argasiński 2, Krawiec 11, Fortuna 6, Gumiński 15, Suliba 2, Mikołajko 11, Majka 3, Buszta 19, Reichert 0, Bielecki 4.

Sędziowali: Wojciech Majcherowicz, Paweł Berdyczko.

Jarosławianie załatwili sprawę już w pierwszej kwarcie, którą wygrali różnicą 14 punktów. Później tylko kontrolowali pojedynek. Nasi koszykarze od początku pojedynku górowali nad miejscowymi lepszym wyszkoleniem technicznym. Z łatwością wypracowywali sobie pozycje rzutowe i dzięki dobrej skuteczności w pierwszych minutach szybko wypracowali przewagę. Politechnika na plusie zapisze tylko ostatnią ćwiartkę pojedynku, w której AZS PWSTE zwolnił tempo.

m drużyna pkt mecze zw. – por. dom wyjazd pkt. zd. – pkt. str. różnica zw. / mecze
10 GTK Sordrew Gliwice 13 10 3 – 7 2 – 2 1 – 5 699 – 796 -97 0.8781
11 KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 10 8 2 – 6 2 – 1 0 – 5 644 – 731 -87 0.8810
12 KŚ AZS Gliwice 9 9 0 – 9 0 – 5 0 – 4 590 – 788 -198 0.7487
13 MKKS Rybnik 8 8 0 – 8 0 – 4 0 – 4 571 – 742 -171 0.7695