Przegląd kolęd i pastorałek

W świetlicy wiejskiej w Surochowie odbył się XII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Publiczność wysłuchała 15 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Organizatorem konkursu były Gmina Wiejska Jarosław, ksiądz dziekan Krzysztof Pelc oraz Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Surochowie.

 

– Naszemu konkursowi zawsze towarzyszy miła atmosfera. Wraz z koleżankami przygotowujemy poczęstunek dla wszystkich uczestników. Każdego roku same bierzemy również udział w konkursie. Mogę się pochwalić, że tym razem zajęłyśmy II miejsce. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie i gratulujemy wszystkim wykonawcom – mówi Monika Romaniec, przewodnicząca Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Surochowie. Jury po naradzie przyznało następujące nagrody:

Grupy dziecięce w wieku przedszkolnym i kl. I-IV: I miejsce – grupa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Surochowie w składzie Maja Szczypta i Julia Fila, Karolina Babik; II miejsce – grupa klas III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muninie; III miejsce – „zerówka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Makowisku w składzie: Marcel Malec, Katarzyna Cieleń, Adrianna Kłak, Nikodem Jakubowski, Wiktoria Olejarz. Wyróżnienia natomiast otrzymali: grupa kl. IV z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Makowisku w składzie: Zuzanna Kisielewicz, Weronika Mazur, Klaudia Palicka, Marta Kaplita oraz duet z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Surochowie: Kinga Ciołek i Kornelia Kolasa.

Grupy młodzieżowe:

I miejsce – grupa dziecięco-młodzieżowa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wólce Pełkińskiej; II miejsca nie przyznano; III miejsce: grupa z Surochowa w składzie: Zuzanna Hulak, Zuzanna Opiela i Julia Frącz. Wyróżnienia otrzymali: tercet z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Makowisku w składzie Paulina Kudyba, Otylia Kuc, Marcelina Krak, trio z Koniaczowa: Marcelina Mazur, Magdalena Drak, Gabriela Drak.

 

Kategoria dorośli:

I miejsce – Zespół Pieśni Ludowych „Biesiada” z Tuczemp;   II miejsce – Stowarzyszenie „Kobiet Aktywnych w Surochowie”; III miejsce równorzędnie – Koło Gospodyń Wiejskich w Zgodzie i Koło Gospodyń Wiejskich w Kostkowie. Wyróżnienia otrzymali: zespół nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Makowiska w składzie: Magdalena Portas, Paulina Mazur, Sylwia Jakubowska i Stowarzyszenie „Kobiety dla Makowiska”.

 

– Cel jaki przyświeca konkursowi to zachowanie i kultywowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do powodzenia przeglądu, szczególnie dla pań ze Stowarzyszenia „Kobiet aktywnych w Surochowie” – podsumowała Elżbieta Grunt, wójt Gminy Jarosław.

Red