Poznawali lokalną historię

Najmłodsi z terenu Gminy Gać mieli ostatnio okazję zapoznać się z twórczością lokalnego rysownika, Marcina Sobczaka, który szczególnie upodobał sobie przenoszenie na papier wizerunków przydrożnych kapliczek i krzyży.

 

Wszystko za sprawą wystawy w Bibliotece Publicznej Gminy Gać, którą można było oglądać do końca marca. Znalazły się na niej ilustracje z książki autorstwa Marcina Sobczaka, wydanej niedawno przez Wójta Gminy Gać oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Gaci. Publikacja nosi tytuł „Co mówią stare kapliczki… czyli kapliczki, figury i krzyże przydrożne z gminy Gać opowiadają historię”. Podczas otwarcia wystawy, a także później, w czasie zajęć w bibliotece, które prowadził autor prac, dzieci mogły dowiedzieć się jak powstają prace oraz jakie historie wiążą się z każdą z kapliczek.

Wystawę odwiedzili m.in. uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Janka Bytnarów w Ostrowie, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dębowie, ze Szkoły Podstawowej w Białobokach oraz Szkoły Podstawowej im. I. Solarza w Gaci z opiekunami.

 

DP/GBP Gać